בעיות קנייה ומכירה - פתרון בגרות חורף 2013
לצפיה
נצפה
לצפיה חוזרת
תוכן השיעור
בעל פיצרייה קנה 5 ק"ג גבינה צהובה ו-10 ק"ג קמח.
ידוע כי מחיר 1 ק"ג גבנה צהובה גבוה ב- 50 שקלים ממחיר 1 ק"ג קמח.
בעל הפיצרייה קיבל הנחה של 20% על כל 1 ק"ג גבינה צהובה, והנחה של 25% על כל 1 ק"ג קמח.
לאחר ההנחה שילם בעל הפיצרייה בעבור הקנייה 315 שקלים.
א. מה היה המחיר של 1 ק"ג גבינה צהובה, ומה היה המחיר של 1 ק"ג קמח לפני ההנחה
ב. ידוע כי כל פיצה נמכרת במחיר זהה, ולהכנתה יש צורך ב- 250 גרם גבינה צהובה ו- 500 גרם קמח.
בעל הפיצרייה מעוניין לנצל את כל הרכיבים שקנה.
מצא כמה פיצות עליו לייצר. פרט את חישוביך.
שאלות ותשובות
אני כאן בשבילך! כתבו לי ואשיב בשמחה.
השאלה והתשובה יופיעו כאן – כדי שגם אחרים יוכלו ללמוד וליהנות.