מצב תצוגה מקדימה - הירשמי כדי לקבל שאלות עם מספרים משתנים ומעקב התקדמות! הרשמה חינם
אורח מצב צפייה מבחן: משפט פיתגורס - שאלות דינמיות עם ציור

משפט פיתגורס - שאלות דינמיות עם ציור

מבחן תרגול אינטראקטיבי הכולל 30 שאלות עם פתרונות מלאים והסברים מפורטים. בדקו את הידע שלכם, קבלו משוב מיידי על כל תשובה, ולמדו מהטעויות עם הסברים ברורים.

בדיקה מיידית הסברים מלאים חינם לחלוטין מותאם לנייד
מספר שאלות: 30
ניקוד כולל: 100 נק'
רוצה לבחור רמת קושי? הירשם בחינם ותוכל לבחור בין בסיסי, בינוני ומתקדם
שאלה 1
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 3 ו-4.
מצאו את אורך היתר. 3 4 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 3^2 + 4^2 = 9 + 16 = 25\)
\(c = \sqrt{25} = \mathbf{5}\)

השרטוט עם התשובה: 3 4 5 A B C
שאלה 2
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 9 ו-12.
מצאו את אורך היתר. 9 12 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 9^2 + 12^2 = 81 + 144 = 225\)
\(c = \sqrt{225} = \mathbf{15}\)

השרטוט עם התשובה: 9 12 15 A B C
שאלה 3
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 10 ו-24.
מצאו את אורך היתר. 10 24 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 10^2 + 24^2 = 100 + 576 = 676\)
\(c = \sqrt{676} = \mathbf{26}\)

השרטוט עם התשובה: 10 24 26 A B C
שאלה 4
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 9 ו-12.
מצאו את אורך היתר. 9 12 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 9^2 + 12^2 = 81 + 144 = 225\)
\(c = \sqrt{225} = \mathbf{15}\)

השרטוט עם התשובה: 9 12 15 A B C
שאלה 5
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 15 ו-20.
מצאו את אורך היתר. 15 20 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 15^2 + 20^2 = 225 + 400 = 625\)
\(c = \sqrt{625} = \mathbf{25}\)

השרטוט עם התשובה: 15 20 25 A B C
שאלה 6
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 15 ו-20.
מצאו את אורך היתר. 15 20 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 15^2 + 20^2 = 225 + 400 = 625\)
\(c = \sqrt{625} = \mathbf{25}\)

השרטוט עם התשובה: 15 20 25 A B C
שאלה 7
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 20 ו-21.
מצאו את אורך היתר. 20 21 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 20^2 + 21^2 = 400 + 441 = 841\)
\(c = \sqrt{841} = \mathbf{29}\)

השרטוט עם התשובה: 20 21 29 A B C
שאלה 8
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 15 ו-20.
מצאו את אורך היתר. 15 20 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 15^2 + 20^2 = 225 + 400 = 625\)
\(c = \sqrt{625} = \mathbf{25}\)

השרטוט עם התשובה: 15 20 25 A B C
שאלה 9
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 12 ו-16.
מצאו את אורך היתר. 12 16 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 12^2 + 16^2 = 144 + 256 = 400\)
\(c = \sqrt{400} = \mathbf{20}\)

השרטוט עם התשובה: 12 16 20 A B C
שאלה 10
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 11 ו-60.
מצאו את אורך היתר. 11 60 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 11^2 + 60^2 = 121 + 3600 = 3721\)
\(c = \sqrt{3721} = \mathbf{61}\)

השרטוט עם התשובה: 11 60 61 A B C
שאלה 11
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 41 ואחד הניצבים הוא 9.
מצאו את אורך הניצב השני. 9 X 41 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(b^2 = c^2 - a^2\)
\(b^2 = 41^2 - 9^2 = 1681 - 81 = 1600\)
\(b = \sqrt{1600} = \mathbf{40}\)

השרטוט עם התשובה: 9 40 41 A B C
שאלה 12
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 10 ואחד הניצבים הוא 6.
מצאו את אורך הניצב השני. 6 X 10 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(b^2 = c^2 - a^2\)
\(b^2 = 10^2 - 6^2 = 100 - 36 = 64\)
\(b = \sqrt{64} = \mathbf{8}\)

השרטוט עם התשובה: 6 8 10 A B C
שאלה 13
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 61 ואחד הניצבים הוא 60.
מצאו את אורך הניצב השני. X 60 61 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(a^2 = c^2 - b^2\)
\(a^2 = 61^2 - 60^2 = 3721 - 3600 = 121\)
\(a = \sqrt{121} = \mathbf{11}\)

השרטוט עם התשובה: 11 60 61 A B C
שאלה 14
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 37 ואחד הניצבים הוא 35.
מצאו את אורך הניצב השני. X 35 37 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(a^2 = c^2 - b^2\)
\(a^2 = 37^2 - 35^2 = 1369 - 1225 = 144\)
\(a = \sqrt{144} = \mathbf{12}\)

השרטוט עם התשובה: 12 35 37 A B C
שאלה 15
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 15 ואחד הניצבים הוא 9.
מצאו את אורך הניצב השני. 9 X 15 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(b^2 = c^2 - a^2\)
\(b^2 = 15^2 - 9^2 = 225 - 81 = 144\)
\(b = \sqrt{144} = \mathbf{12}\)

השרטוט עם התשובה: 9 12 15 A B C
שאלה 16
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 37 ואחד הניצבים הוא 35.
מצאו את אורך הניצב השני. X 35 37 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(a^2 = c^2 - b^2\)
\(a^2 = 37^2 - 35^2 = 1369 - 1225 = 144\)
\(a = \sqrt{144} = \mathbf{12}\)

השרטוט עם התשובה: 12 35 37 A B C
שאלה 17
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 29 ואחד הניצבים הוא 20.
מצאו את אורך הניצב השני. 20 X 29 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(b^2 = c^2 - a^2\)
\(b^2 = 29^2 - 20^2 = 841 - 400 = 441\)
\(b = \sqrt{441} = \mathbf{21}\)

השרטוט עם התשובה: 20 21 29 A B C
שאלה 18
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 61 ואחד הניצבים הוא 60.
מצאו את אורך הניצב השני. X 60 61 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(a^2 = c^2 - b^2\)
\(a^2 = 61^2 - 60^2 = 3721 - 3600 = 121\)
\(a = \sqrt{121} = \mathbf{11}\)

השרטוט עם התשובה: 11 60 61 A B C
שאלה 19
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 39 ואחד הניצבים הוא 15.
מצאו את אורך הניצב השני. 15 X 39 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(b^2 = c^2 - a^2\)
\(b^2 = 39^2 - 15^2 = 1521 - 225 = 1296\)
\(b = \sqrt{1296} = \mathbf{36}\)

השרטוט עם התשובה: 15 36 39 A B C
שאלה 20
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 10 ו-24.
מצאו את אורך היתר. 10 24 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 10^2 + 24^2 = 100 + 576 = 676\)
\(c = \sqrt{676} = \mathbf{26}\)

השרטוט עם התשובה: 10 24 26 A B C
שאלה 21
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 5 ו-12.
מצאו את אורך היתר. 5 12 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 5^2 + 12^2 = 25 + 144 = 169\)
\(c = \sqrt{169} = \mathbf{13}\)

השרטוט עם התשובה: 5 12 13 A B C
שאלה 22
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 25 ואחד הניצבים הוא 7.
מצאו את אורך הניצב השני. 7 X 25 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(b^2 = c^2 - a^2\)
\(b^2 = 25^2 - 7^2 = 625 - 49 = 576\)
\(b = \sqrt{576} = \mathbf{24}\)

השרטוט עם התשובה: 7 24 25 A B C
שאלה 23
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 15 ואחד הניצבים הוא 9.
מצאו את אורך הניצב השני. 9 X 15 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(b^2 = c^2 - a^2\)
\(b^2 = 15^2 - 9^2 = 225 - 81 = 144\)
\(b = \sqrt{144} = \mathbf{12}\)

השרטוט עם התשובה: 9 12 15 A B C
שאלה 24
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 10 ואחד הניצבים הוא 6.
מצאו את אורך הניצב השני. 6 X 10 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(b^2 = c^2 - a^2\)
\(b^2 = 10^2 - 6^2 = 100 - 36 = 64\)
\(b = \sqrt{64} = \mathbf{8}\)

השרטוט עם התשובה: 6 8 10 A B C
שאלה 25
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 37 ואחד הניצבים הוא 12.
מצאו את אורך הניצב השני. 12 X 37 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(b^2 = c^2 - a^2\)
\(b^2 = 37^2 - 12^2 = 1369 - 144 = 1225\)
\(b = \sqrt{1225} = \mathbf{35}\)

השרטוט עם התשובה: 12 35 37 A B C
שאלה 26
3.33 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 41 ואחד הניצבים הוא 40.
מצאו את אורך הניצב השני. X 40 41 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(a^2 = c^2 - b^2\)
\(a^2 = 41^2 - 40^2 = 1681 - 1600 = 81\)
\(a = \sqrt{81} = \mathbf{9}\)

השרטוט עם התשובה: 9 40 41 A B C
שאלה 27
3.34 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 25 ואחד הניצבים הוא 7.
מצאו את אורך הניצב השני. 7 X 25 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(b^2 = c^2 - a^2\)
\(b^2 = 25^2 - 7^2 = 625 - 49 = 576\)
\(b = \sqrt{576} = \mathbf{24}\)

השרטוט עם התשובה: 7 24 25 A B C
שאלה 28
3.34 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 26 ואחד הניצבים הוא 10.
מצאו את אורך הניצב השני. 10 X 26 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(b^2 = c^2 - a^2\)
\(b^2 = 26^2 - 10^2 = 676 - 100 = 576\)
\(b = \sqrt{576} = \mathbf{24}\)

השרטוט עם התשובה: 10 24 26 A B C
שאלה 29
3.34 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, היתר הוא 41 ואחד הניצבים הוא 40.
מצאו את אורך הניצב השני. X 40 41 A B C
הסבר:
פתרון - מציאת ניצב:
לפי משפט פיתגורס: \(a^2 = c^2 - b^2\)
\(a^2 = 41^2 - 40^2 = 1681 - 1600 = 81\)
\(a = \sqrt{81} = \mathbf{9}\)

השרטוט עם התשובה: 9 40 41 A B C
שאלה 30
3.34 נק'
📐 משפט פיתגורס:
במשולש ישר-זווית, הניצבים הם 20 ו-21.
מצאו את אורך היתר. 20 21 X A B C
הסבר:
פתרון - מציאת היתר:
לפי משפט פיתגורס: \(c^2 = a^2 + b^2\)
\(c^2 = 20^2 + 21^2 = 400 + 441 = 841\)
\(c = \sqrt{841} = \mathbf{29}\)

השרטוט עם התשובה: 20 21 29 A B C
🎓
לא רוצה להישאר לבד עם החומר?
הצטרפו לקורס שנתי עם משימות יומיות, ליווי אישי וקבוצות זום
🤖

עוזר הקורסים החכם

אני כאן לעזור לך למצוא את הקורס המתאים

×
👋 שלום! אשמח לעזור לך
שלום, אשמח לעזור לך להתמצא באתר ולמקד אותך לצורך שלך. נתחיל בבחירה:
🎓 מתמטיקה לבגרות
📚 אקדמיה (סטטיסטיקה / כלכלה / מתמטיקה)
0 / 30 הושלמו